Piece i kotły na węgiel

Stworzone przez nas piece na węgiel pokazują, że klasyczny sposób ogrzewania, też może być ekologiczny i wygodny! Dzięki naszej innowacyjnej konstrukcji kotłów węglowych, uzyskasz niższe spalanie, mniej odpadów, a ciepło będzie utrzymane przez dłuższy czas!Jakie modele możemy zaproponować?

Brak dodanych produktów

Czy kocioł na węgiel to dobre rozwiązanie?

Nowoczesne kotły na węgiel nie są już klasycznymi kopciuchami. Ich budowa jest znacznie bardziej ekologiczna i najczęściej spełnia wszystkie niezbędne unijne normy ekologiczne. Na pewno w przypadku naszych pieców tak jest. Łatwa dostępność paliwa, trwałość, duże możliwości grzewcze i czystość. Daje to możliwości, których nie można lekceważyć. Nasze kotły są najlepszym przykładem na to, że węgiel może iść w parze z ekologią!

 

Dlaczego nasze kotły na węgiel są dobrym wyborem?

Nasze piece centralnego ogrzewania na węgiel tworzymy zawsze z atestowanej blachy kotłowej o grubości 6mm. Ruszt kotła został wykonany z grubego i trwałego żeliwa. Mamy jeden z niewielu modeli bez podajnika, dostępnych na rynku. W naszych piecach węglowych podajnik został zastąpiony dużym i wygodnym paleniskiem. Wszystkie piece napędzane węglem spełniają normy 5 klasy oraz normy programu ochrony środowiska Ecodesign.

Wykonane przez nas piece mają szereg udogodnień – poza szerokim paleniskiem i grubą stalą kotłową użytą do produkcji, posiadają bardzo pojemny kosz na popiół, termometr, miarowniki ciągu i ceramiczne katalizatory. Więcej o każdym z modeli przeczytasz w konkretnych ofertach.

 

Jak wybrać dobry piec na węgiel bez podajnika?

Jakość wykonania, sprawność cieplna i wygoda użytkowania – te elementy są niezwykle ważne przy wyborze właściwego pieca centralnego ogrzewania. Nasze modele spełniają te warunki i dają jeszcze więcej. Przez cały okres użytkowania możesz liczyć na bardzo wysoką sprawność energetyczną i brak skomplikowanych wyczystek. Dodatkowo wszystkie elementy użyte do produkcji posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty więc pozostaje Ci tylko korzystać z jego możliwości!

W piecach bez podajnika istotnym czynnikiem jest wygoda w dostarczaniu paliwa grzewczego i późniejsze czyszczenie pieca. Specjalna konstrukcja naszego paleniska, czyni ten proces całkowicie bezproblemowym. Nie stosujemy elementów trudnych w czyszczeniu, a tworząc bryłę pieców, stawiamy na ergonomię i unikanie problematycznych zakamarków. Piec niemal nie wymaga Twojej uwagi podczas swojej pracy!

 

Kiedy ogrzewanie węglem jest dobrym wyborem?

Kiedy zależy Ci na wygodzie, łatwej obsłudze kotła centralnego ogrzewania i łatwym dostępie do paliwa grzewczego. Węgiel jest materiałem ogólnodostępnym, a dzięki odpowiedniemu wykonaniu naszego pieca i dużemu palenisku, poradzi sobie z różnymi bryłami tego paliwa. Stosowanie węgla ma swoje zalety w momencie, gdy korzystasz z odpowiedniej instalacji grzewczej – nasze kotły zapewniają to w stu procentach. Ekologiczne podejście i wysoką sprawność przez wiele lat użytkowania!

POLECAMY
Skontaktuj się z nami, nasi ekspreci pomogą Ci w zakupie pieca!

Infolinia:

+48 535 668 775


e-mail:

biuro@ekologicznekotly.pl